Všechny informace o IndyCar v češtině na jednom místě
Twitter zjednoduší přístup českých fanoušků k informacím
Během sledování tréninků ze Sao Paula jsem byl odkázán na oficiální Twitter IndyCar Series, neboť tréninky nebyly tentokrát doplněny komentářem Indianapolis Motor Speedway Radio station a navíc přenos tréninků postrádá jakoukoliv grafiku či opakované záběry, bohužel ani Livetiming nefungoval zrovna ideálně. Trh z paty mi vytrhnul až PR zaměstnanec IRL Arnie Schriben, který přímo z dějiště komentoval dění na trati prostřednictvím účtů, které má série na sociální síti Twitter. Díky tomu jsem měl informace například o důvodu vyvěšení žlutých vlajek.
Přivedlo mě to na myšlenku, nějakou formou IndyCar zapojit do sociálních sítí i v České Republice. Shodou okolností jsem na začátku týdne mluvil se dvěma kolegy, kteří měli nebo mají zkušenosti s psaním o IndyCar. Na Twitter se též dostala řeč a domluvili jsme se na tom, že se do toho pustíme.
Takže jsme založili účet pojmenovaný IndyCarCZ, na kterém najdete nejen informace o nových článcích týkajících se IndyCar na tomto webu, ale najdete na něm odkazy na všechny aktuální české články o IndyCar. Občas přineseme i odkazy na zajímavé anglické články, především komentáře a blogy jednotlivých jezdců a týmů. A během závodního víkendu zprostředkujeme živý komentář z tréninků, kvalifikace a samotného závodu. Aby například ti, kteří jsou zrovna v práci, nebyli ochuzení o dění na trati. Pokusíme se seskupit všechny twitterové účty jezdců, stájí a samotného vedení IndyCar, abyste je všechny našli na jednom místě. Protože je Twitter interaktivní, tak se rozhodně nebudeme bránit vašim podnětům, návrhům a komentářům a jak bude v naších silách, tak na ně budeme reagovat.
Pro ty z vás, kteří neví, co je Twitter, mi dovolte krátké představení. Twitter je sociální síť, ale na rozdíl od Facebooku u nás nedosáhl takové popularity, především proto, že mu chybí česká jazyková mutace. Hlavní funkcí Twitteru je jakýsi mikroblog, kde ve 140 znacích popíšete, co právě děláte. Zároveň je samozřejmě možné skrz něj kontaktovat i vaše přátele. K tomu, abyste mohli sledovat něčí statusy, není potřeba jeho souhlas jako na Facebooku, tady buď zadáte do adresy přímo jeho jméno, nebo dotyčného začnete následovat (follow). Pokud se zaregistrujete, tak budete mít všechny statusy vašich přátel na své osobní domovské stránce, ale registrace nutná není, pak je ovšem potřeba mít například v oblíbených položkách uloženou adresu sledovaného účtu. Samozřejmě registrace je bezplatná, a pokud chcete na něčí stav reagovat, tak i nutná.
Doufáme, že pro Vás, pro fanoušky amerických formulí, bude Twitter brzy užitečným nástrojem a že nás navštívíte na adrese twitter.com/indycarcz