Boullier: Magnussen trpí syndromem nováčka
V juniorských formulích si navykl na vítězství.
Kevin Magnussen usedl do závodní sedačky McLarenu jen pár měsíců poté, co se stal šampionem Formule Renault 3.5, k čemuž mu dopomohlo 8 prvních míst na startu a 5 vítězství. I jeho první sezóna ve formuli 1 začala skvěle. Po Velké ceně Austrálie se postavil na stupně vítězů. Původně mu patřila třetí příčka a po diskvalifikaci Daniela Ricciarda se dokonce posunul na druhé místo aktuální výsledkové listiny. Již v dalším závodu ale nedokázalo jeho MP4-29 vzdorovat konkurenci a dánský mladík musí bojovat o poslední bodované pozice. Pro mladého jezdce bývá občas těžké smířit se s myšlenkou, že do závodu nastupuje bez šance na vítězství. Eric Boullier to dokonce nazval syndromem nováčka.
"Kevin k nám přišel rovnou ze série, ve které dostávají všichni jezdci stejnou techniku a nyní čelí syndromu nováčka", vysvětloval Boullier. "Potřebuje se vyrovnat s tím, že jeho výsledek do značné míry závisí na vozu, a když nesedí v rychlém voze, nemůže bojovat o vítězství. To je věc, která po vstupu do F1 trápí mnoho nováčků.
Jinak je úplně v pořádku. Zabydlel se, je konzistentní a jeho zpětná vazba je dost dobrá na to, aby jeho inženýři věděli, co mají dělat. Na nováčka si vede opravdu skvěle."
Jenson Button se před časem nechal slyšet, že pro tým je nejlepší, když má dva zkušené jezdce. Tím jasně naznačil, že považuje Magnussena za jeden z důvodů, proč se McLarenu nedaří rychlostně dohnat konkurenci.
Boullier však nesouhlasí: "Nezáleží na tom, zda má tým jednoho nebo dva zkušené jezdce. Mladíci jako Kevin dokáží téměř vše to, co zkušení jezdci a nemají problém spolupracovat s inženýry. Pak vám stačí i jeden zkušený jezdec, aby vám dodal více detailů."