• 31.08.2024 Good Ital Andrea Kimi Antonelli nahradí u Mercedesu pro příští rok Lewise Hamiltona

• 28.08.2024 Neutral Argentinec Franco Colapinto se stal novým jezdcem Williamsu pro zbytek sezony

Duo stáje Campos si po vydařeném startu dojelo pro double

GP2 Asia, Losail - sprint

Jezdci stáje Campos, Sergio Perez a Vitalij Petrov potěšili na domácí půdě titulárního sponzora, společnost Barwa, když v nočním sprintu v Kataru dojeli pro double. Základem úspěchu byl vydařený letmý start, když oba jezdci bleskově využili zaváhání pilotů na čele.

Z první řady startovali jezdci stáje Arden Motorsport, oba ale na rozsvícení zelených světel reagovali pozdě. O něco lépe startující Davide Valsecchi se pokusil protáhnout mezi nimi, piloti Ardenu mu ale nenechali příliš místa, zatímco Petrov s Perezem, startující ze šestého a sedmého místa, se přehnali okolo.

V úvodním kole vedl Petrov, nepodařil se mu ale výjezd z poslední zatáčky, Perez se zavěsil těsně za něho a úspěšně zaútočil po vnější stopě v první zatáčce. Rus komentoval situaci slovy: "Ztratil jsem ho v zrcátkách, byl příliš blízko, tak jsem ho musel nechat jet."

Jedinou horkou chvilku na cestě za druhým vítězstvím v seriálu Perezovi připravil jeden z jedců týmu Fisichella MotorSport, který se po výletu mimo trať vrátil Mexičanovi přímo před nos. Perez už kvůli němu včera málem přišel o pozici ve prospěch Petrova, tentokrát to ale podle Pereze nebylo tak vážné.

"Tentokrát to nebylo tak těsné. Nejhorším momentem bylo, když mě Razia v první zatáčce neviděl a skoro mě vytlačil mimo trať."

Včerejší vítěz Nico Hülkenberg se během stíhací jízdy za dvojicí týmu Campos na dlouhou dobu zasekl za Edoardem Mortarou, který jej připravil minimálně o pět sekund. Hülkenbergovi se jej podařilo předjet v první zatáčce patnáctého kola, to už ale bylo příliš pozdě na to, aby mohl ohrozit double stáje Campos.

Čtvrtý pak dojel Mortara a pátý Valsecchi, který se v první zatáčce dostal před Luize Raziu i přes kontakt kol ve vysoké rychlosti. Razia dojel do cíle šestý a bral dnešní poslední bod.