Novinky

  • 14.04.2025 Bad Hülkenberg byl diskvalifikován z VC Bahrajnu kvůli sedřené spodní desce

  • 13.04.2025 Bad Russell a Antonelli přišli o 1 místo na startu VC Bahrajnu

  • 07.04.2025 Bad Japonec Šigeaki Hattori, účastník Indy 500, zahynul při dopravní nehodě ve věku 61 let.

Facebook Instagram

Rio de Janeiro by chtělo hostit VC Brazílie

Rio de Janeiro by chtělo hostit VC Brazílie

Interlagosu vyprší současná smlouva v roce 2015.

Starosta Rio de Janeira Eduardo Paes potvrdil, že by druhé největší brazilské město mělo zájem o tamní velkou cenu Formule 1.

Rio poprvé hostilo závod F1 v roce 1978 na okruhu Jacarepaguá a následně také v letech 1981-1989, než jej vystřídal Interlagos v Sao Paulu.

Okruh Jacarepaguá ale bude zbourán, aby uvolnil místo Olympijskému tréninkovému centru, které bude postaveno pro účely Olympijských her v roce 2016. V Deodoru bude ovšem do roku 2015 postaven zcela nový okruh. Ve stejném roce vyprší Interlagosu současný kontrakt na pořádání závodu.

Paes by na novém okruhu rád viděl závod Formule 1 a během tiskové konference poslal současným organizátorům zprávu.

"Sao Paulo, buď připravené, protože ti ukradnu Formuli 1," řekl.

42letý Paes by podle svých slov nejradši v Brazílii hostil dva závody F1, pokud by to bylo možné. Nyní se bude snažit jednat s Berniem Ecclestonem předtím, než se bude snažit zrealizovat své plány.