Novinky

  • 14.04.2025 Bad Hülkenberg byl diskvalifikován z VC Bahrajnu kvůli sedřené spodní desce

  • 13.04.2025 Bad Russell a Antonelli přišli o 1 místo na startu VC Bahrajnu

  • 07.04.2025 Bad Japonec Šigeaki Hattori, účastník Indy 500, zahynul při dopravní nehodě ve věku 61 let.

Facebook Instagram

Whiting plánuje konec ošklivých nosů

Whiting plánuje konec ošklivých nosů

Tuto sezónu ale všechny vyhovují pravidlům.

Z nových nosů některých nových monopostů jsou zděšeni nejen někteří fanoušci, ale i jezdci a samotní designéři.
A z kreativního přístupu týmových aerodynamiků k novým pravidlům o snížených nosech není nadšená ani samotná FIA.

"Jako tvůrci pravidel neodpovídáme za to, zda nosy monopostů vypadají esteticky.", obhajuje sebe a svůj tým Charlie Whiting.

"Nás zajímá pouze to, zda splňují účel, kvůli kterému jsme nová pravidla zavedli. Ale pokud nosy nejsou nebezpečné, musíme se s jejich vzezřením smířit."

Whiting také potvrdil, že se již zabýval všemi řešeními, které týmy předvedli, včetně dvojího nosu Lotusu a nezdá se, že by některé z těch řešení mohla FIA zakázat.

"Jednali jsme s nimi o nových pravidlech v dobré víře, ale my ty nosy nedesignujeme a jim se podařilo dodržet všechny předpisy."

Přesto FIA není spokojená s tím, jak týmy obešli "ducha pravidel". Proto již nyní FIA připravuje další změny pravidel pro rok 2015, které by měly s extrémními nápady skoncovat. Jedna sada pravidel bude vyžadovat symetrii, čímž bude konec dvojitým nosem ve stylu nového Lotusu a druhá sada zabrání radikálním přechodem ze širokých částí nosů do tenkých špiček.