GP2 v Monze: Rossi, Evans a Vandoorne zářili, ale kam dál?
Celková situace šampionátu GP2 je relativně podobná stavu formule 1: Stoffel Vandoorne neochvějně kráčí směrem titulu a výsledky v Itálii toto jeho postavení ještě více potvrdily.
Celková situace šampionátu GP2 je relativně podobná stavu formule 1: Stoffel Vandoorne neochvějně kráčí směrem titulu a výsledky v Itálii toto jeho postavení ještě více potvrdily - tak jako v případě Lewise Hamiltona. Talentovaný Belgičan ale stále nemá jasno ohledně pokračování kariéry. Šéf týmu ART Vasseur sice strávil více času rozhovory v paddocku F1, než ve stanech svých týmů GP2/GP3, že se mu do roku 2016 podaří postavit na nohy jakýsi B-tým Hondy-F1 s Vandoornem a Magnussenem v kokpitech, je ale dost nepravděpodobné. A úlohu trojky McLarenu pro příští rok přejí Vandoornemu snad jen jeho nepřátelé...
Výbornými sportovními výsledky na sebe v Monze upozornil i Američan Alexander Rossi, jehož jediná naděje budoucnosti ve formuli 1 souvisí s novým týmem Haas. Rossiho manažer svého svěřence tímto směrem sice "tlačí like the hell", ze strany zodpovědných US-týmu bylo ovšem slyšet, že hledají spíše zkušené piloty F1 a Američan v kokpitu není "must". Rossi v ohledu na zkušenosti tedy jistě nemá v porovnání s Gutierrezem nebo Vergnem (jednoho z nich Haasovi "dodá" Ferrari i s motory) nejlepší karty. A kdyby si Bernie Ecclestone přeci jen přál Američana v "americkém" voze, tak je tu jistý Marco Andretti...
Renesanci svého talentu v Monze předvedl bývalý šampion GP3 Mitch Evans. Kariéra Novozélanďana trpěla nejasným vztahem ke sponzorovi Red Bull a příliš častými změnami technického pozadí jeho týmu Russian Time. Mitch již víceméně veřejně prohlásil, že svou budoucnost nevidí v monopostech a pošilhává směrem WEC, kde jezdí jeho patron Mark Webber.
Tito tři jezdci tedy byli hlavní protagonisté závodů GP2 v Monze. Dorostenecká třída F1 ale předvedla i další zajímavosti...
Trojice, která ovládla víkend GP2 v Monze: Vandoorne, Rossi a Evans po sobotním závodě.
Stoffel Vandoorne, dominátor ročníku 2015, stále ještě hledí do nejisté budoucnosti.
Američan Alexander Rossi v sobotu dokázal Vandoorneho porazit a betonoval tím svou pozici vicemistra.
Holandský tým MP vzpoměl nedávno zesnulého Justina Wilsona: Rest in peace, Badass.
V paddocku Monzy nechyběl ani pan Dallara. Geniální konstruktér byl při nejlepší náladě - že by byl deal o dodávce nových monopostů pro Formuli 2 v suchu?
Mezi jezdce GP2 se vrátil i "veterán" této třídy, Johnny Cecotto junior. Strkanice v zadní části pole ho ale prý příliš nebavily...
Rozhodování o tom, jaké pneumatiky nazout, zůstalo týmům uspořeno: GP2 mohla do všech svých sessions nastoupit za krásného počasí.
Debutant Meindert van Buuren se v GP2 neuvedl moc dobře. Zde se mu během pátečního tréninku ještě podařilo korigovat výlet mimo Ascariho šikany. V sobotu ale o několik metrů dál skončil ve svodidlech...
Sergej Sirotkin znovu potvrdil, že není pouze synkem (velmi) bohatého tatínka. Nebýt zběsilé Lynnovy akce, mohl v sobotu skončit hodně daleko vepředu.
A tohle je začátek Lynnova útoku v první šikaně, který si jistě za rámeček nedá.
Williamsova trojka již stojí na brzdě, nárazu do Sirotkina se ale již nedá zabránit.
Brnktutí o kolo soupeře...
...mohl o vlásek následovat přemet.
Až na to, že oba jezdci zůstali bez bodů, ale všechno dobře dopadlo.
Zde možná dává Carlos Sainz sen. Lynnovi pár tipů, jak správně předjíždět...
Arthur Pic přišel o vítězství ve sprintu až těsně před cílem. Pozorovatele v paddocku ale později udivoval naprostou spokojeností s druhým místem!
Spokojen mohl být i Rakušan René Binder. Jeho přechod od Tridentu k MP se vyplatil a Tyrolák si dojel dvakrát pro bodík.
Ve velmi zlém stavu se nachází stáj Hilmer. Němci již poněkolikáté nasadili jen jeden vůz, tentokrát s Trummerem v kokpitu. Takhle si u Force-India počínání své farmy asi nepředstavovali.
Maršálkové ukázali za veselého povyku obecenstva při úklidu dráhy velkou odhodlanost. Právě v případě debutanta Mardenborougha by si to měli s důkazy odvahy ale trochu rozmyslet...
Sergio Canamasas, mezi konkurenty asi nejneoblíbenější jezdec paddocku, ukázal na slabém voze týmu Lazarus výborné výkony: v neděli dojel jako šestý dokonce pro body.
Jejich souboj právě vedl do nouzového výjezdu: dobrý Rumun Robert Visoiu a Brit Jordan King.